ZCC ZTD05-1.781"-XP1.50"-SP14-02 1.781" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000509
Description
ZCC ZTD05-1.781"-XP1.50"-SP14-02 1.781" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 13.4300 341.12MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.7813 45.24MM - 1-25/32
Flute Length 9.1000 231.14MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.7812 45.24MM - 1-25/32