ZCC ZTD05-0.969"-XP1.00"-SP07-02 0.969" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000491
Description
ZCC ZTD05-0.969"-XP1.00"-SP07-02 0.969" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.1100 205.99MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.9688 24.61MM - 31/32
Flute Length 5.0400 128.02MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.9688 24.61MM - 31/32