ZCC ZTD05-0.906"-XP1.00"-SP07-02 0.906" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000490
Description
ZCC ZTD05-0.906"-XP1.00"-SP07-02 0.906" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.8000 198.12MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.9063 23.02MM - 29/32
Flute Length 4.7300 120.14MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.9062 23.02MM - 29/32