ZCC ZTD05-0.843"-XP1.00"-SP06-02 0.843" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000470
Description
ZCC ZTD05-0.843"-XP1.00"-SP06-02 0.843" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.4800 189.99MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8438 21.43MM - 27/32
Flute Length 4.4100 112.01MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8438 21.43MM - 27/32