ZCC ZTD05-0.813"-XP1.00"-SP06-02 0.813" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000469
Description
ZCC ZTD05-0.813"-XP1.00"-SP06-02 0.813" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.3300 186.18MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.8125 20.64MM - 13/16
Flute Length 4.2600 108.20MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.8125 20.64MM - 13/16