ZCC ZTD05-0.688"-XP1.00"-SP06-02 0.688" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000481
Description
ZCC ZTD05-0.688"-XP1.00"-SP06-02 0.688" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 6.7100 170.43MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.6875 17.46MM - 11/16
Flute Length 3.6400 92.46MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.6875 17.46MM - 11/16