ZCC ZTD05-0.657"-XP1.00"-SP06-02 0.657" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000480
Description
ZCC ZTD05-0.657"-XP1.00"-SP06-02 0.657" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 6.5500 166.37MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.6563 16.67MM - 21/32
Flute Length 3.4800 88.39MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.6562 16.67MM - 21/32