ZCC ZTD05-0.626"-XP0.75"-SP05-02 0.626" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000479
Description
ZCC ZTD05-0.626"-XP0.75"-SP05-02 0.626" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.9600 151.38MM
Shank/Pilot Dia 0.7500 19.05MM - 3/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.6250 15.88MM - 5/8
Flute Length 3.3300 84.58MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.6250 15.88MM - 5/8