ZCC ZTD05-0.563"-XP0.75"-SP05-02 0.563" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000478
Description
ZCC ZTD05-0.563"-XP0.75"-SP05-02 0.563" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.6500 143.51MM
Shank/Pilot Dia 0.7500 19.05MM - 3/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5625 14.29MM - 9/16
Flute Length 3.0100 76.45MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.5625 14.29MM - 9/16