ZCC ZTD05-0.531"-XP0.75"-SP05-02 0.531" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000477
Description
ZCC ZTD05-0.531"-XP0.75"-SP05-02 0.531" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.4900 139.45MM
Shank/Pilot Dia 0.7500 19.05MM - 3/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5313 13.50MM - 17/32
Flute Length 2.8500 72.39MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.5312 13.49MM - 17/32