ZCC ZTD04-1.813"-XP1.50"-SP14-02 1.813" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000548
Description
ZCC ZTD04-1.813"-XP1.50"-SP14-02 1.813" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 11.7800 299.21MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.8125 46.04MM - 1-13/16
Flute Length 7.4500 189.23MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.8125 46.04MM - 1-13/16