ZCC ZTD04-1.562"-XP1.50"-SP11-02 1.562" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000543
Description
ZCC ZTD04-1.562"-XP1.50"-SP11-02 1.562" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.3800 263.65MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.5625 39.69MM - 1-9/16
Flute Length 6.4400 163.58MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.5625 39.69MM - 1-9/16