ZCC ZTD04-1.500"-XP1.50"-SP11-02 1.500" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000237
Description
ZCC ZTD04-1.500"-XP1.50"-SP11-02 1.500" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.1300 257.30MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flute Length 6.2000 157.48MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.5000 38.10MM - 1-1/2