ZCC ZTD04-1.343"-XP1.50"-SP11-02 1.343" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000540
Description
ZCC ZTD04-1.343"-XP1.50"-SP11-02 1.343" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 9.5100 241.55MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.3438 34.13MM - 1-11/32
Flute Length 5.5700 141.48MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.3438 34.13MM - 1-11/32