ZCC ZTD04-1.312"-XP1.25"-SP09-02 1.312" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000421
Description
ZCC ZTD04-1.312"-XP1.25"-SP09-02 1.312" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.7900 223.27MM
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.3125 33.34MM - 1-5/16
Flute Length 5.4400 138.18MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.3125 33.34MM - 1-5/16