ZCC ZTD04-1.281"-XP1.25"-SP09-02 1.281" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000539
Description
ZCC ZTD04-1.281"-XP1.25"-SP09-02 1.281" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.6700 220.22MM
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.2813 32.54MM - 1-9/32
Flute Length 5.3200 135.13MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.2810 32.54MM - 1-9/32