ZCC ZTD04-1.250"-XP1.25"-SP09-02 1.250" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000238
Description
ZCC ZTD04-1.250"-XP1.25"-SP09-02 1.250" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.5400 216.92MM
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flute Length 5.2000 132.08MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.2500 31.75MM - 1-1/4