ZCC ZTD04-1.219"-XP1.25"-SP09-02 1.219" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000538
Description
ZCC ZTD04-1.219"-XP1.25"-SP09-02 1.219" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.4200 213.87MM
Shank/Pilot Dia 1.2500 31.75MM - 1-1/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.2188 30.96MM - 1-7/32
Flute Length 5.0700 128.78MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.2188 30.96MM - 1-7/32