ZCC ZTD04-0.594"-XP0.75"-SP05-02 0.594" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000531
Description
ZCC ZTD04-0.594"-XP0.75"-SP05-02 0.594" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.2100 132.33MM
Shank/Pilot Dia 0.7500 19.05MM - 3/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5938 15.08MM - 19/32
Flute Length 2.5700 65.28MM
Dia Deep 4.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.5938 15.08MM - 19/32