ZCC ZTD03-1.937"-XP1.50"-SP14-02 1.937" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000529
Description
ZCC ZTD03-1.937"-XP1.50"-SP14-02 1.937" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.3400 262.64MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.9375 49.21MM - 1-15/16
Flute Length 6.0100 152.65MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.9375 49.21MM - 1-15/16