ZCC ZTD03-1.875"-XP1.50"-SP14-02 1.875" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000368
Description
ZCC ZTD03-1.875"-XP1.50"-SP14-02 1.875" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 10.1500 257.81MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.8750 47.63MM - 1-7/8
Flute Length 5.8200 147.83MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.8750 47.63MM - 1-7/8