ZCC ZTD03-1.531"-XP1.50"-SP11-02 1.531" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000522
Description
ZCC ZTD03-1.531"-XP1.50"-SP11-02 1.531" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.7300 221.74MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.5312 38.90MM - 1-17/32
Flute Length 4.7900 121.67MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.5312 38.90MM - 1-17/32