ZCC ZTD03-1.500"-XP1.50"-SP11-02 1.500" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000374
Description
ZCC ZTD03-1.500"-XP1.50"-SP11-02 1.500" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.6300 219.20MM
Shank/Pilot Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 1.5000 38.10MM - 1-1/2
Flute Length 4.7000 119.38MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 1.5000 38.10MM - 1-1/2