ZCC ZTD03-0.969"-XP1.00"-SP07-02 0.969" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000515
Description
ZCC ZTD03-0.969"-XP1.00"-SP07-02 0.969" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 6.1700 156.72MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.9688 24.61MM - 31/32
Flute Length 3.1000 78.74MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.9688 24.61MM - 31/32