ZCC ZTD03-0.938"-XP1.00"-SP07-02 0.938" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000367
Description
ZCC ZTD03-0.938"-XP1.00"-SP07-02 0.938" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 6.0800 154.43MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.9375 23.81MM - 15/16
Flute Length 3.0100 76.45MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.9375 23.81MM - 15/16