ZCC ZTD03-0.781"-XP1.00"-SP06-02 0.781" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000444
Description
ZCC ZTD03-0.781"-XP1.00"-SP06-02 0.781" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.6100 142.49MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.7813 19.85MM - 25/32
Flute Length 2.5400 64.52MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.7810 19.84MM - 25/32