ZCC ZTD03-0.750"-XP1.00"-SP06-02 0.750" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000241
Description
ZCC ZTD03-0.750"-XP1.00"-SP06-02 0.750" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.5200 140.21MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.7500 19.05MM - 3/4
Flute Length 2.4500 62.23MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.7500 19.05MM - 3/4