ZCC ZTD03-0.719"-XP1.00"-SP06-02 0.719" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4340000440
Description
ZCC ZTD03-0.719"-XP1.00"-SP06-02 0.719" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.4200 137.67MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.7188 18.26MM - 23/32
Flute Length 2.3500 59.69MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.7188 18.26MM - 23/32