ZCC ZTD03-0.688"-XP1.00"-SP06-02 0.688" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4350002114
Description
ZCC ZTD03-0.688"-XP1.00"-SP06-02 0.688" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.3300 135.38MM
Shank/Pilot Dia 1.0000 25.40MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.6875 17.46MM - 11/16
Flute Length 2.2600 57.40MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.6875 17.46MM - 11/16