ZCC ZTD03-0.625"-XP0.75"-SP05-02 0.625" Dia Square Insert Drill
Part Number: ZCC4350002113
Description
ZCC ZTD03-0.625"-XP0.75"-SP05-02 0.625" DIA SQUARE Insert DRILL Multi Insert Drill High Speed Steel
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.7100 119.63MM
Shank/Pilot Dia 0.7500 19.05MM - 3/4
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.6250 15.88MM - 5/8
Flute Length 2.0700 52.58MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min 0.6250 15.88MM - 5/8