ZCC 1536SU05C-0800 -0.020/-0.050 KDG303 0.3150 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410007220
SKU: 1155320
Call (262) 251-4020 for pricing
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.5827 91.00MM
Shank/Pilot Dia 0.3150 8.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.3150 8.00MM
Flute Length 1.6930 43.00MM
Cut Dia Min 0.3150 8.00MM