ZCC 1536SU05C-0750 KDG303 0.2953 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410000715
SKU: 1155315
Call (262) 251-4020 for pricing
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.5827 91.00MM
Shank/Pilot Dia 0.3150 8.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.2953 7.50MM
Flute Length 1.6930 43.00MM
Cut Dia Min 0.2953 7.50MM - M