ZCC 1536SU05-1190 KDG303 0.4685 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005721
SKU: 1155263
Call (262) 251-4020 for pricing
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.6457 118.00MM
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.4685 11.90MM
Flute Length 2.2050 56.01MM
Cut Dia Min 0.4685 11.90MM