ZCC 1534SU03C-1190 KDG303 0.4685 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410005722
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.0157 102.00MM
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.4685 11.90MM
Flute Length 1.5750 40.01MM
Cut Dia Min 0.4685 11.90MM