ZCC 1534SU03C-1050 KDG303 0.4133 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410000500
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.0157 102.00MM
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.4133 10.50MM
Flute Length 1.5750 40.01MM
Cut Dia Min 0.4133 10.50MM - Z