ZCC 1534SU03C-0780 KDG303 0.3071 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410000484
SKU: 1155181
Call (262) 251-4020 for pricing
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.1102 79.00MM
Shank/Pilot Dia 0.3150 8.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.3071 7.80MM
Flute Length 1.1420 29.01MM
Cut Dia Min 0.3071 7.80MM