ZCC 1534SU03C-0610 KDG303 0.2402 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410000473
SKU: 1155175
Call (262) 251-4020 for pricing
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.1102 79.00MM
Shank/Pilot Dia 0.3150 8.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.2402 6.10MM
Flute Length 0.9450 24.00MM
Cut Dia Min 0.2402 6.10MM