ZCC 1534SU03-1270 KDG303 0.5000 Dia Carbide Coolant Drill
Part Number: ZCC4410000436
SKU: 1155154
Call (262) 251-4020 for pricing
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.2126 107.00MM
Shank/Pilot Dia 0.5512 14.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5000 12.70MM - 1/2
Flute Length 1.6930 43.00MM
Cut Dia Min 0.5000 12.70MM - 1/2