WNT/Ceratizit 1170315250 1B0012-15250.h7.5XD.140.R02.HB.C95 Carbide Drill Coolant Thru 0.6004 15.25mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER1170315250 ISO: 1B0012-15250.h7.5XD.140.R02.HB.C95
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.2362 133.00MM
Shank/Pilot Dia 0.6299 16.00MM
Tool Dia 0.6004 15.25MM
Flute Length 3.2677 83.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 2.3661 60.10MM