WNT/Ceratizit 1170214500 1B0012-14500.h7.5XD.140.R02.HA.C95 Carbide Drill Coolant Thru 0.5709 14.50mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER1170214500 ISO: 1B0012-14500.h7.5XD.140.R02.HA.C95
Dimensions & Sizing
Overall Length 5.2362 133.00MM
Shank/Pilot Dia 0.6299 16.00MM
Tool Dia 0.5709 14.50MM
Flute Length 3.2677 83.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 2.4094 61.20MM