WNT/Ceratizit 11017022 1B0042-02200.h7.16XD.135.R02.HA.B582 Carbide Drill Coolant Thru 0.0866 2.20mm Dia 16.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER11017022 ISO: 1B0042-02200.h7.16XD.135.R02.HA.B582
Coolant Thru Thru Coolant
Type Of Tool Drill
Dimensions & Sizing
Overall Length 3.3070 84.00MM
Tool Dia 0.0866 2.20MM
Flute Length 1.6535 42.00MM
Dia Deep 16.0x Dia
Performance & Capacity
Drill DOC 1.5354 39.00MM