WNT/Ceratizit 10787117 1B0001-11700.m7.5XD.140.R02.HA.B030 Carbide Drill Coolant Thru 0.4606 11.70mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER10787117 ISO: 1B0001-11700.m7.5XD.140.R02.HA.B030
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.6457 118.00MM
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Tool Dia 0.4606 11.70MM
Flute Length 2.7952 71.00MM
Performance & Capacity
Drill DOC 2.1259 54.00MM