WNT/Ceratizit 10787104 1B0001-10400.m7.5XD.140.R02.HA.B030 Carbide Drill Coolant Thru 0.4094 10.40mm Dia 5.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER10787104 ISO: 1B0001-10400.m7.5XD.140.R02.HA.B030
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.6457 118.00MM
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Tool Dia 0.4094 10.40MM
Flute Length 2.7952 71.00MM
Dia Deep 5.0x Dia
Performance & Capacity
Drill DOC 2.1259 54.00MM