WNT/Ceratizit 10786111 1B0001-11100.m7.3XD.140.R02.HA.B030 Carbide Drill Coolant Thru 0.4370 11.10mm Dia 3.0x Dia Thru Coolant
Part Number: CER10786111 ISO: 1B0001-11100.m7.3XD.140.R02.HA.B030
Dimensions & Sizing
Overall Length 4.0157 102.00MM
Shank/Pilot Dia 0.4724 12.00MM
Tool Dia 0.4370 11.10MM
Flute Length 2.1653 55.00MM
Dia Deep 3.0x Dia
Performance & Capacity
Drill DOC 1.5748 40.00MM