Widin SF50814683 14.683 - 37/64 Dia 140° Point 2 Flute 8XD Drill
Part Number: WIDSF50814683
Dimensions & Sizing
Overall Length 8.0315 204.00MM
Shank/Pilot Dia 0.5906 15.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5781 14.68MM - 37/64
Flute Length 5.9840 151.99MM
Cut Dia Min 0.5781 14.68MM - 37/64