Widin SF50813494 13.494 - 17/32 Dia 140° Point 2 Flute 8XD Drill
Part Number: WIDSF50813494
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.1654 182.00MM
Shank/Pilot Dia 0.5512 14.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5313 13.50MM - 17/32
Flute Length 5.2360 132.99MM
Cut Dia Min 0.5312 13.49MM - 17/32