Widin SF50517463 17.463 - 11/16 Dia 140° Point 2 Flute 5XD Drill
Part Number: WIDSF50517463
Dimensions & Sizing
Overall Length 6.1811 157.00MM
Shank/Pilot Dia 0.7087 18.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.6875 17.46MM - 11/16
Flute Length 3.9370 100.00MM
Cut Dia Min 0.6875 17.46MM - 11/16