Widin HPI50813494N 13.494 - 17/32 Dia 140° Point 2 Flute 8XD Drill
Part Number: WIDHPI50813494N
Dimensions & Sizing
Overall Length 7.1654 182.00MM
Shank/Pilot Dia 0.5512 14.00MM
Flutes/Inserts 2
Tool Dia 0.5313 13.50MM - 17/32
Flute Length 4.4510 113.06MM
Cut Dia Min 0.5312 13.49MM - 17/32