Widia/Kennametal TDMX260R8SL32M TDMX Drill Body D=26mm 8XD SL
Part Number: WID6572175
Description
WIDIA 6572175 Indexable TDMX DRILL BODY D=26MM 8XD SL Steel
Overall Length
12.6378 321.00MM
Shank/Pilot Dia
1.2598 32.00MM
Tool Dia
1.0240 26.01MM
Flute Length
8.5040 216.00MM
Dia Deep
8.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min
1.0240 26.01MM
Cut Dia Max
1.0629 27.00MM