Widia/Kennametal TDMX250R8SL32M TDMX Drill Body D=25mm 8XD SL
Part Number: WID6572174
Description
WIDIA 6572174 Indexable TDMX DRILL BODY D=25MM 8XD SL Steel
Overall Length
12.1835 309.46MM
Shank/Pilot Dia
1.2598 32.00MM
Tool Dia
0.9844 25.00MM - 63/64
Flute Length
8.1890 208.00MM
Dia Deep
8.0x Dia
Performance & Capacity
Cut Dia Min
0.9843 25.00MM - 63/64
Cut Dia Max
1.0236 26.00MM